Úrokové sazby hypoték v roce 2018 a 2019 porostou

Září 2018 byl pro poskytovatele hypotečních úvěrů rekordním měsícem. Poskytli nejvíce hypoték za celou historii. Naopak říjen po aplikaci omezení od ČNB zájem o hypotéky zabrzdil. Rostoucí úrokové sazby tak dílo zkázy dokončily. Do konce roku mohou průměrné úrokové sazby vystoupat až ke 3% p.a. V příštím roce až na 3,5 % p.a.

Úrokové sazby Graf

Ten, kdo si v roce 2017 koupil garsoniéru ve větším městě určitě neprohloupil, protože se o rok později prodávala o třetinu dráže. Úrokové sazby postupně rostou a spolu s omezeními, o kterých si myslíme, že je Česká národní banka brzy zruší, se ochladila i poptávka po hypotékách. Lidé však o vlastních nemovitostech stále sní a tak se ceny drží nahoře. Dá se očekávat, že v centrech měst se ceny dolů příliš nepohnou. V některých lokalitách však může ke snížení dojít. Lidé chtějí chodit do práce pěšky, jezdit na elektrokole a žít zdravě. Velký počet aut na silnicích komfort řidičů zhoršil.

Nikola učitelka si nemůže dovolit hypotéku

Reality jsou pro Čechy jistotou a tak se jejich cena bude snižovat velmi zvolna. Pokud nenastane „černá labuť“, tak se na prudký pokles cen jako v roce 2008 těšit nemůžeme. Vypadá to, že ani nedostupné hypotéky nemovitosti nezlevní. I dnes však ale má smysl do nemovitostí investovat. Především jako sázkou na jistotu.

Více informací o hypotékách v naší knize:

- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *