Hypotéka pro mladé rodiny i jednotlivce

Nový průzkum Raiffeisenbank ukázal, že drtivá většina mladých lidí chce opustit bydlení s rodiči ve svých 21 až 25 letech. Skutečnost je však taková, že čtvrtina se svými rodiči nadále bydlí. Pokud bydlí samostatně, tak většinou kvůli studiu v podnájmu. Hypoteční banka zase zjistila, že pouze polovina mladých lidí ve věku 20 až 36 let má naspořeno alespoň 100.000 Kč. Mladé rodiny však většinou chtějí bydlet ve svém. Je pro ně cesta k vlastnímu bydlení možná?

Hypotéka pro mladý pár či jednotlivce má svá specifika. Mladí lidé nemívají příliš naspořeno, avšak mají celý život před sebou a mohou tak hypotéku splácet déle, a tak ji i s větší pravděpodobností splatí. Banky jsou tak ochotné jim nabídnout něco více.

Česká spořitelna mladým párům i jednotlivcům nabízí až 90% hypotéku pro nákup první nemovitosti, tzv. „prvobydlení“. Běžná hypotéka může sahat maximálně na 80% LTV podle nařízení České Národní Banky. Banky však mohou až patnácti procentům svých klientům nabídnout 90% LTV. Nabídnou je většinou mladým. Podobnou nabídkou se řídí i Hypoteční banka a další české banky.

Wüstenrot zase mladým nabízí prodlouženou dobu splácení až 40 let. S kombinací s vysokým LTV se může taková hypotéka pro mladé páry stát velmi atraktivní.

Hypotéka od státu pro mladé

Aby mladé páry dosáhly na vlastní bydlení, tak s nabídkou přišel i stát, který nabízí tzv. Program pro mladé. Díky němu je možné si půjčit s nízkým úrokem, avšak pouze nižší částky.

  • 2.000.000 Kč na výstavbu či koupi domu (plocha do 140 m²), až 1.200.000 Kč na koupi bytu (plocha do 75 m²) a až 300.000 Kč na rekonstrukci
  • nízká úroková sazba, minimálně však 1 %
  • příspěvek 30.000 Kč na narození či osvojení dítěte
  • vyřízení i odborná pomoc zdarma
  • maximálně 80 % LTV
  • alespoň jeden z žadatelů nesmí mít více jak 36 let.

Více informací naleznete na stránce hypotéka pro mladé páry, kde Vám pomůžeme vybrat pro Vás ten nejvhodnější produkt či pomůžeme s žádostí o hypotéku.

Více informací o hypotékách v naší knize:

- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *