3 důvody proč je lepší se hypotéce vyhnout

Je mnoho důvodů, proč si hypotéku pořídit. Chcete bydlet ve svém, neplatit nájemné, zařídit si nemovitost podle svého, nebo zabezpečit sebe či vaše děti. Já jsem se však rozhodl sepsat seznam důvodů proč se hypotéce vyhnout.

I když zde nabízím srovnání hypotečních bank a poradenství v oblasti hypoték, tak lidem vždy radím: „Neberte si hypotéku, pokud ji opravdu nepotřebujete!“

1. Menší flexibilita

Jakmile si pořídíte nemovitost do svého vlastnictví, svým způsobem se uvážete k jednomu místu. Mnoho lidí tak ztratí pocit volnosti a štěstí. Ne každý je připravený se usadit a pobývat na jednom místě. Některým lidem vyhovuje svoboda a to bydlení v podnájmu umožňuje. Za pár dnů můžete bydlet jinde. Třeba i v jiné zemi. Na druhou stranu zbavovat se nemovitosti s hypotékou je zdlouhavější a nákladnější. Jde to však taky. Nemovitosti i s hypotékami se běžně prodávají.

2. Nízké příjmy

Lidé si myslí, že si hypotéku mohou dovolit, ale ve skutečnosti tomu tak, i přes to, že je v tom utvrdí někteří finanční poradci, není. V mojí knize píšu i o tom, jak zjistit, jestli je hypotéka právě pro vás. rada nad zlato zní: „Pořiďte si raději nižší než vyšší hypotéku a uskromněte se. Váš život bude určitě šťastnější.“

3. Náklady navíc

Náklady na bydlení vám při verzi placení splátek hypotéky vždy vzrostou. Pokud bydlíte v pronájmu, platíte pouze nájem a energie. Když bydlíte „ve svém“, platíte energie, splátky hypotéky, ale i další výdaje, jako třeba daň z nemovitosti, náklady na údržbu a další. Vše popisuji v mé knize.

Chcete-li si i přesto nechat srovnat nabídky českých bank, využijte naší služby srovnání hypotečních bank a vyplňte formulář nahoře.

Více informací o hypotékách v naší knize:

- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *