Hypotéka od Fio banky – zkušenosti

Fio je levná banka. Velmi levná a její internetové bankovnictví podle mě nemá chybu. Proto ji také využívám a všem doporučuji. Jak je to však s hypotékou od Fio?

Hypotéka od Fio

V první řadě Fio banka nevyužívá provizní sítě a nenabízí svoji hypotéku skrze externí finanční poradce. Tím dokáže být sice levnější, než některá konkurence, ale zase se její nabídka nedostane k mnoha klientům, kterým Fio banku jejich finanční a hypoteční poradci prostě nenabídnou. Klienty se tak stávají ti více spořiví lidé a ti pak bance nedávají příliš mnoho manévrovacího prostoru při řešení nějakých problémů. Je to kvůli tomu, že úroky jsou nízko doslova na doraz.

Aktuální úrokové sazby Fio banky

Úrokové sazby Fio banky
Název Úrok od Poplatek
Float hypotéka 1.79 % 0 Kč
Běžná hypotéka 1.99 % 0 Kč
Americká hypotéka účelová 2.99 % 0 kč
Americká hypotéka neúčelová 4.99 % 0 kč

Fio hypotéka patří k těm nejlevnějším, možná je v některých případech úplně nejlevnější, avšak někdy může být cena vykoupená celkem nepříznivými smluvními podmínkami, vašim ztraceným časem na pobočce či zkažené náladě při jednání s bankou. Fio si na nic nehraje a tak její pobočky působí velmi stroze. Procovníci banky nepatří k těm nejvíce příjemným a nejsou někdy tak proaktivní, jako kolegové v jiných bankách. Třeba Wüstenrot má pracovníky jednoznačně nejlepší. Moje zkušenost s jednáním s Fio na pobočce je bezproblémopvá, avšak někteří lidé mají špatné zkušenosti:

Vačice

Zkušenosti s hypotékou od Fio

Zašli jsme tedy na jejich pracoviště na Senovažném náměstí, kde nás však čekalo nepříjemné překvapení. Že místnost pro styk se zákazníky je jednoduše a poněkud ošuntěle vybavena jsme ještě snesli a vysvětlovali si to tím, že jsme v nízkonákladové bance. Co však již bylo méně akceptovatelné, bylo chování a přístup pracovnice za přepážkou. Její neochota z ní přímo čišela. Na naše dotazy, a to i všeobecné odpovídala stroze, bez zájmu, její pohled směřoval „skrz“ nás.

nebo problém se smluvními podmínkami

Hypotéka Fio: Vyžádat Smlouvu k nahlíženi a rychle pryč, podmínky naprosto nepřijatelné, sáme poplatky a sankce.

či nespokojenost s pobočkou

Podobně jsem si u Fia nezaložil hypotéku. R. 2013, pobočka na Petřinách, vrchol neschopnosti.

nebo nedosažitelnost poradce

přes několikanásobné pokusy o kontaktování (telefonicky, mailem, přes zákaznickou linku, přes IB) nepodařilo ani přinutit hypotečního bankéře FIO, aby se mnou komunikoval.

Zajímavou zkušenost popisuje na svém blogu klient Ondřej Marek.

Abych však nebyl k Fio pouze negativní, jsou i lidé, kteří jsou s hypotékou u Fio spokojení. Banka Fio jako taková a její internetové bankovnictví je podle mě naprosto skvělé. Pokud s hypotékou nemáte mnoho zkušeností, tak osobně doporučuji hypotéku od České spořitelny či Unicredit bank, které vám nabídnou stejně nízké úrokové sazby i s profesionálním servisem.

Banky si také můžete nechat porovnat naším hypotečním specialistou.

Před sjednáním hypotéky maximálně doporučuji si zakoupit a přečíst moji knihu o hypotéce, která vám ušetří mnoho času a peněz, naučí vás, jak s hypotečním úvěrem zacházet a jak se nespálit. Přesvědčte se sami.

Jaké máte zkušenosti s Fio hypotékou vy? Je tu pro Vás diskuze (dole)

Více informací o hypotékách v naší knize:

- Tipy ze zákulisí, které vám ušetří až 20% nákladů z hypotéky

- nezávislá a nestranná, autor není finančním poradcem ani bankéřem

- Financování 85-0-15 pro získání jinak drahé 100% hypotéky

» Více informací o knize

Komentářů: 4

  1. Dobrý den,
    co se týká ceny a variability hypotéky, byla pro nás Fio banka nejpříznivější. Realita je ovšem drsná. Na informace, které podávala a slibovala pracovnice na přepážce, se vůbec nedalo spolehnout. Došli jsme k tomu, že jsme chtěli od ní vyjádření písemně, protože na ústní se nedalo spolehnout ani 10 min. Písemně jsme nikdy nic neobdrželi. Vyvrcholením bylo, že po splnění všech podmínek nám v den výplaty úvěru bylo oznámeno, že nám peníze nepřevedou. Po dramatickém odpoledni, kdy jsme seděli na pobočce s tím, že ji neopustíme, dokud písemně nepotvrdí, že uhradí sankce nám vznikající z důvodu nepřevedení peněz, k výplatě došlo. Od té doby se snažíme přes reklamace upozornit na procesní chyby, nikdo se s námi ovšem nebaví, na emaily nikdo neodpovídá, max. obecná odpověď, že se ozvou, ale nikdo se neozve. Kontakt na nadřízené „hypotečních specialistů“ není možné dostat, nemáte dovolání, když je problém. Je neuvěřitelné, že něco takového je možné v 21. století. Nevím, zda se informace dostanou ke kompetentním lidem (mgr. Sochor, ing. Franek, RNDR. Marsa, Mgr. Kopun, p. Zika, Plch). Je to velice smutné, čekali jsme odborníky pod českým kapitálem, místo toho jsme našli diletanty s naprostým nezájmem o dění v reálném světě – virtuální company, kde nikdo nebere telefon, nikdo nereaguje na emaily a nikoho nic nezajímá.

  2. Dobrý den, také stejné zkušenosti s fio hypotéku, zažádal jsem v září, dostal jsem hned nabídku přes net, na konci listopadu jsme se dostali k smlouvě. Jinde v bance, jsou dostal schválenou hypotéku vetšinou během několika dní. Než dostane člověk jejich hypotéku, musí si u nich nechat udělat odhad v ceně 5000 KČ, dodat jim všechny dokumenty o stávajícího hypo, pak vám ho schválí, když Vás mají v hrsti. Nabídnutá sazba byla 2,45% velmi zajímavá, inzerovali, 2,08% v době kdy všíchni dávají 3%.
    Už asi 14 dnů trávím čtením jejich smlouvy o 11 stránách a obchodních podmínek o 16 stránkách na jejich webu, které jsou dost nestandartní, pokuta za každé porušení smlouvy nebo za případné nedodání nějakého dokumentu. Jak smlouva na nějaký cetelem, velmi tučné pokuty, rozhodčí doložka. Raději dám hypotéku někam jinam, je to celé podezřelé. Hřeší na to, že když člověk dá 5000 za odhad, už jim hypotéku neodmítne, věřím že řada lidí tu jejich dábelskou smlouvu ani nečte a podepíše. Nechce se mi věřit, že dostali licenci jako banka na poskytování hypoték. Myslím že oberou pěkných pár v budoucnu chudáků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *